Gönderen: camimiz.com ditib.net DİTİB Recklinghausen | 24/05/2010

VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Afganistan’da düşen uçaktaki Yıldız’ın eşi: Son görüşmemizde yetim çocukları anlattı

Bahattin Yıldız’ın eşi yaptıkları son görüşmeyi anlattı.

Afganistan’da düşen uçakta bulunan İHH gönüllüsü Bahattin Yıldız ile Asya sorumlusu Faruk Aktaş’ın aileleri ise umutlu. Eşinin yolunu gözleyen Emine Yıldız, kendilerini acı habere de hazırladıklarını söylüyor. Yaptıkları son görüşmeyi ise unutamıyor. Eşinin kendisine ısrarla yetimhanenin öneminden ve yapılan yardımlardan bahsettiğini kaydeden Emine Yıldız, “Yetimhane için ucuz bir arsa bulmuş. Tapuişlemlerini hızlandırmak için uçağı tercih etti.” diyor. Emine Yıldız, Keşmir depreminden sonra Pakistan hükümetinin yetimleri barındırma görevini sadece İHH’ya verdiğini hatırlatırken bu sorumluluğu eşinin üstlendiğini vurguluyor. Yıldız, eşinin “Bu çocuklar bizim çocuklarımız. Sahip çıkmalıyız.” dediğini aktarıyor. Yıldız, “Yapılması planlanan yetimhane sadece barınma amaçlı değildi. İyi bir eğitimin verileceği, çocukların meslek sahibi yapılacağı bir kompleks düşünüyordu. Bir arkadaşı cami yaptırmak için para vermiş. O da ‘yetimhane yaptıralım’ demiş. Yetimhaneyi kendi eliyle yapmak için gitti. Ucuz bir arsa bulmuş. Zamandan kazanıp tapu işlemlerini hızlandırmak için uçağı tercih etti.” şeklinde konuşuyor.

Kazadan birkaç gün önce Yıldız’ı tarifsiz bir korku sarmış. Sebebini anlamaya çalışırken olayın haberini almış. Yıldız, “Eşim sürekli koşuşturma içindeydi. İçimde hep ‘bir şey olacak’ korkusu vardı. Son olayda bu durum iyice artmıştı.” ifadelerini kullanıyor. Eşinin Filistin konvoylarında da aktif olarak çalıştığını ve Afganistan’ı çok iyi bildiğini kaydediyor. Yıldız, şöyle devam ediyor: “Eşimin acı haberini alırsam çocuklarımın başına geçeceğim. Aileyi toparlamak bana düşüyor. Haram lokmadan uzak tuttuğu çocuklarımızdan gelecek adına çok şey bekliyorum.” 24 yaşındaki Enes Yıldız ise babasının hayatını yardıma adadığını dile getiriyor. Yıldız, “Çok fedakârdı. Gurur duyacağımız bir babamız var. Şehit olduğunu düşünüyorum.” ifadelerini kullanıyor.

Ayşe Tosun – 20.05.2010 – ZAMAN

VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Mütemadiyen camimizde de görev yapmakta olan, DİTİB Herten Hacı Bayram Camii Bayan Din Görevlisi Emine YILDIZ hanımefendinin eşi Bahattin YILDIZ, elim bir uçak kazası sonucu hakkın rahmetine kavuşmuştur.

Bahattin YILDIZ, İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı adı altında hizmet veren İHH’da gönüllü görev yapmaktaydı.

Afganistan’ın Kunduz şehrinde vakıfca kurulması planlanan yetimhaneye arsa bulmak için bölgeye giderken, 17 Mayıs 2010 tarihinde Almanya saati ile 15:30 sularında Pamir Havayollarına ait Antonov An-24B tipi bir uçakla Kabil’e yaklaşık 100 km kala Salang Geçidi adlı bölgede düştüğü öğrenilmiştir. 38 yolcu ve 5 kişilik mürettebatın bulunduğu uçaktan kurtulan olmamıştır. Kazanın nedeni hakkında henüz bilgi verilmezken, hava koşullarının kazanın nedeni olabileceği ifade ediliyor.

Bahattin YILDIZ, 1956 Sivas doğumlu olup, 1975 yılında İzmir İmam Hatip lisesinden mezun olmuştu, 1987 yılında da Erzurum İşletme Fakültesini bitirmişti. Yazıları: Mavera, Güldeste, Gurbet dergilerinde ve Milli gazetede yayınlandı. http://www.dunyabulteni.com sitesinde yazarlık yapıyordu. Savaşan Afganistan, Cihat Günlüğü, Kar Çiçeği, Karda Ayak İzleri, Güllerin Vedası isimli kitapları yayınlandı. Üçü kız ikisi erkek beş çocuğu var.

“Ölüme meydan okumayı, ölümden korkmamayı, ölümü ölümsüzlük bilmeyi yeniden yaşayacağım ve tadacağım.” Güllerin Vedası adlı kitabı’ndan alıntı;

Merhuma Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına sabırlar dileriz. Mekanı cennet olsun…


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: