Gönderen: camimiz.com ditib.net DİTİB Recklinghausen | 03/07/2010

Gratulation zur Wahl des Bundespräsidenten

Der Vorsitzende der Türkisch-Islamischen Union, Sadi Arslan, gratuliert zur Wahl des Bundespräsidenten:
Im Namen der Türkisch-Islamischen Union und auch persönlich gratuliere ich Herrn Bundespräsidenten Wulff recht herzlich zur Wahl in sein neues Amt.

Eine bedeutende politische Laufbahn hat Bundespräsident Wulff als Ministerpräsident bereits hinter sich und blickt nun auf die Herausforderungen der kommenden Jahre im höchsten deutschen Staatsamt. Kraft seiner Persönlichkeit hat er bereits als Ministerpräsident in Niedersachsen viel bewegen können. Wir vertrauen auf den politischen Weitblick des neu gewählten Bundespräsidenten, den er erst kürzlich wieder mit der Berufung von Frau Aygül Özkan als Niedersächsische Ministerin für Soziales, Frauen, Familie, Gesundheit und Integration bewiesen hat. Mit eben diesem offenen und zuversichtlichen Blick nach vorn wird Bundespräsident Wulff als Vermittler zwischen dem Politischen und dem Volk eine gemeinsame Basis bilden können, Allen Mut machen und Kraft geben. Gerade die Migranten und insbesondere die Muslime in Deutschland, allesamt Bürger dieses Landes, hoffen auf positive, verbindende Signale und Gesten auch von ihrem Bundespräsidenten.

In der Hoffnung, dass wir alle weiterhin mit geeinten Kräften dieses Land in eine hoffnungsvolle Zukunft tragen werden, wünschen wir Bundespräsidenten Wulff viel Erfolg, Gesundheit, Glück und den Segen unseres Schöpfers bei der Bewältigung Seiner Verantwortung.

Mit dem Ausdruck meiner vorzüglichen Hochachtung

Sadi Arslan
Vorsitzender DITIB-Dachverband

::::::::::::::::::::::::

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Genel Başkanı Sadi Arslan, Almanya’nın 10. Cumhurbaşkanlığına seçilen Christian Wulff için bir tebrik mesajı yayınladı.

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) olarak Sayın Christian Wulff’un Almanya’nın 10. Cumhurbaşkanlığına seçilmesinden büyük mutluluk duyduğumuzu ifade etmek istiyorum. Sayın Christian Wulff, Aşağı Saksonya Eyaleti Başbakanı olarak, birçok başarıya ve yeniliğe imza atmış önemli bir devlet adamıdır. Bundan kısa bir süre önce Sayın Aliye Özkan’ı Aşağı Saksonya Eyaleti Sosyal İşler, Kadın, Aile, Sağlık ve Uyum Bakanı olarak ataması, bu engin siyasi öngörüsünün en somut örneğidir.

Cumhurbaşkanı Wulff’un açık görüşlü ve ileriye ümitvar olarak bakabiliyor olması sayesinde, toplumun bütün kesimlerini bir araya getireceğine ve herkese güç vereceğine olan inancımız tamdır. Özellikle Almanya’daki göçmenler ile Müslümanlar, bü ülkenin vatandaşları olarak Sayın Cumhurbaşkanı Wulff’tan birlik ve beraberlik mesajlarını içeren önemli adımlar beklemektedirler.

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Genel Başkanı olarak, bu güzel ülkeyi birlikte, ümit dolu yarınlara taşımamız dileğiyle Sayın Cumhurbaşkanımız Wulff’a yeni görevlerinde üstün başarılar dilerim.

Saygılarımla.

Sadi ARSLAN
DİTİB Genel Başkanı


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: