Gönderen: camimiz.com ditib.net DİTİB Recklinghausen | 21/12/2010

Noel Kutlama Mesajı

2010 Noel Kutlama Mesajı
Recklinghausen’li Müslümanlar, Recklinghausen şehrinde yaşayan tüm Hrıstiyanların Noel bayramını kutlar, hayırlı bayramlar ve iyi seneler diler.

İsa’nın doğumu, hrıstiyan aleminde “Kutsal Gece” olarak idrak edilmekte ve noel bayramı olarak kutlanmaktadır.

DİTİB Recklinghausen Merkez Camii Cemaatı adına, Recklinghausen’li komşu ve arkadaşlarımızın İsa’nın doğum gecesi olan Noel Bayramını en iyi dileklerimle kutlar, bayramın kutlu ve mübarek olmasını dilerim.

Kur’an-ı Kerim’de pak ve temiz olan Hazreti Meryem’den ve peygamber hazreti İsa’dan birçok kez bahsedilmektedir, bu itibarla onun doğum saati müslümanlar için de bir mutluluk vesilesidir, bu sevinci komşularımızla paylaşıyoruz ve onlara huzurlu ve mübarek bayramlar diliyoruz.

Manevi değeri yüksek olan zamanlarda, ictimai ve şahsi izlenimler kaydadeğerdir. Bu özel günler, ferdi olarak yapılan işlerin muhasebesini yoğun birşekilde mümkün kılmaktadır.
Toplumdaki icraatlarını gözden geçirilmesi adına bizlere tecrübe kazandırmaktadır. Bu itibarla Recklinghausen şehrinde yaşayan Mülüman ve Hristiyan cemaatler olarak, şahsımıza olan ve yaratıcımıza karşı olan görev ve sorumluluklarımızın bilincinde olmamız gerekmektedir. Bu yüzden müslüman ve hristiyan dini cemaatlerin ortaklaşa çalışmaları ve diyalog içerisinde olmaları çok anlamlıdır. Onyılı aşkındır “Recklinghausen Hristiyan Müslüman Çaşışma Grubu”nda aktif rol almamız bizlerin de bu bilinçli çalışmaya ve diyaloğa katkımızı göstermektedir.

Hazreti İsa (a.s.)’ın doğum koşulları ve onun anısı bizlere, birlikte yaşama bilincine, insan hak ve özgürlüklerine, adalet, hoşgörü ve samimiyet gibi değerlerin farkında olmamıza vesile kılmasını diliyorum, zira bu değerler Allah’ın, Hazreti Adem (a.s.)’dan Hazreti Muhammed (S.A.V.)’e kadar gelen tüm peygamberlerince açıklanmış ve kuvvetlendirilmiştir.

Hiç kuşkusuz bu zamanda dünyanın barışa çok ihtiyacı vardır. Dünyanın çeşitli yerlerinde sarsıntıya uğratıcı savaşlar, cinayetler ve insan haklarının çiğnenmesi bizleri endişeye düşürmektedir. Barışı ekip barış biçmekten daha ziyade halen daha düşmanlık ve anlaşmazlık yeşertilmektedir.

Güzel şehrimiz Recklinghausen’de huzurlu bir yaşam için inanan insanların sorumluluğu bu itibarla artmaktadır.

Barış ve sevgi düsturu ile gönderilen büyük insanın doğum saatleri, toplumun her katmanlarında barış ve dostluğun pekişmesine vesile kılınmalıdır.

Bu dilek ve temennilerimle Recklinhausen’li Hristiyan Cemaatlerin Noel ve Yeni Yıllarını en iyi dileklerimle kutlar ve huzurlu bayramlar dilerim.

Yusuf DIKMEN
İlahiyatçı, DİTİB Recklinghausen Merkez Camii Din Görevlisi


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: