Gönderen: camimiz.com ditib.net DİTİB Recklinghausen | 15/03/2011

Japonya’ya Başsağlığı Mesajı

Japonya’ya Başsağlığı Mesajı

Kamuoyunun malumu olduğu üzere, 11 Mart 2011 Cuma günü yerel saatle 14:46 sularında Japonya’da 8.9 şiddetinde bir deprem ve akabinde dev dalgalarının meydana getirdiği tasavvur olunamaz bir felaket vukuu bulmuştur. Bu elim olayda binlerce masum insan hayatlarını kaybetmiş, onbinlerce insandan da şu ana kadar haber alınamamış ve kıyı şeridindeki şehirler yerle bir olmuştur.

Ne yazık ki Japonya’da bu sefer meydana gelen deprem, beraberinde insanın acziyetini ortaya koyan bir dizi başka büyük felaketleri de getirmiştir. İnsanlık ailesinin birer üyesi olan ve doğal afetler açısından şimdilik güvenle bölgelerinde yaşayan bizler, teknolojik üstünlüğe rağmen insanın karşı karşıya kaldığı çaresizlik nedeniyle, üzülüyor, hepimizi yoktan var eden Rabbimizden bizleri bu tür doğal afetlerden ve çaresiz durumlardan korumasını diliyoruz.

Geçmiş tarihlerde de olduğu gibi, milletlerin doğal afetlerde mağdur olmuş milletlerle geliştirdiği dostluk ve iyi ilişkilerle birbirlerine yakınlaşmış olması güzel örneklerden bir tanesidir. Türk insanının tarihinde olumlu ve güzel ilişkilerin geliştirildiği Japonya’da meydana gelen bu vahim olay Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) camiasını da derinden üzmüştür. Japon halkına bu elim afetten dolayı taziyelerimizi bildirir, yaralılara acil şifalar temenni ederiz.

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği
Recklinghausen Merkez Camii
Yönetim Kurulu Başkanlığı
15/03/2011


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: