Gönderen: camimiz.com ditib.net DİTİB Recklinghausen | 17/07/2011

Şehitlerimize Allah’ tan rahmet diliyoruz

Basın Açıklaması

Tarih: 14.07.2011

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde meydana gelen çatışmada 13 vatan evladımızı şehit vermenin büyük acısını yaşıyoruz.

Şehit olan evlatlarımıza Cenab-ı Mevla’dan sonsuz rahmet, kederli ailelerine, yakınlarına, sevenlerine, Aziz Milletimize ve Silahlı Kuvvetlerimize baş sağlığı, sabır ve metanet diliyorum.

Millet olarak barış, kardeşlik ve huzur ortamına en çok ihtiyaç duyduğumuz Mübarek üç aylarda, Berat gecesini karşılamaya hazırlanırken böylesi menfur bir saldırının gerçekleştirilmiş olmasını nefretle tel’in ediyorum. Mübarek Ramazan ayı arifesinde tüm milletimizin huzur ve kardeşliğini bozmayı hedefleyen bu saldırıları gerçekleştirenler bilmelidirler ki emellerine asla ulaşamayacaklardır. Milletimizin birlik ve kardeşlik ruhu ve iradesi karşısında ebediyen mağlup olacaklardır.

Tarih bize öğretmiştir ki terör ve şiddete destek ve cesaret veren her türlü unsur eninde sonunda terörün hedefi olmuştur. Şehit yakınları ve aileleri evlatlarının Yüce Allah’ın engin rahmetine gark olduklarını bilerek müsterih olmalıdırlar. Ama canilerin ilahi ve insani lanete duçar olduğunu bilerek acılarını yüreklerine gömmelidirler. Bu acı hepimizin acısıdır. Aziz Milletimiz şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da bu kabil ihanetleri aşacak güce sahiptir.

Evlatlarını bu ülke için feda eden ailelerimizin acısını yürekten paylaşıyor, şehit askerlerimize bir kez daha Yüce Allah’tan rahmet diliyorum.

Prof. Dr. Mehmet GÖRMEZ
Diyanet İşleri Başkanı


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: