Gönderen: camimiz.com ditib.net DİTİB Recklinghausen | 21/11/2012

Münster Bölgesi Yıllık İstişare Toplantısı verimli geçti

Münster Bölgesi Yıllık İstişare Toplantısı verimli geçti

7 saat süren toplantıda 180 davetli yıllık istişarede bulundular.

Almanya’nın Münster Bölgesi’nde hizmet veren 75 DİTİB Cami Derneği, 17.11.2012 tarihinde DİTİB Gelsenkirchen Resse Yunus Emre Cami’nin yeni konferans salonunda 2012 yılında gerçekleştirilen faaliyetleri gözden geçirmek ve 2013 yılı faaliyet takvimini görüşmek ve istişare yapmak üzere biraraya geldiler.

Dernek Başkanları, Dernek Yöneticileri ve Bay ve Bayan Din Görevlililerin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıya, T.C. Münster Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşesi Suat Altunkuş, Çalışma Ataşesi Osmanbey Şahin, DİTİB Münster Bölgesi Eyalet Birliği Başkanı Erol Kesici, Münster Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mouhanad Khorchide, Münster Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Araştırma Görevlisi Şuayip Seven, Din Hizmetleri Ataşeliği Sekreteri İbrahim Ateş, Koordinatör Din Görevlileri, Koordinasyon Kurulu Dernek Başkanları ve çok sayıda davetliler katıldı.

Cami hizmetleri istişaresinin yanısıra, Çalışma Ataşesi emeklilik ve meslek eğitimi hakkında bilgiler verdi, Prof. Khorchide İlahiyat Fakültesi hakkında bilgilendirici bir sunum yaptı. Birlik Başkanı Kesici DİTİB 2012 Yılı Vekaletle Kurban Kurban Kampanyası kapsamında Somali’deki kurban hizmetleri ile ilgili izlenimlerini aktardı. Din Hizmetleri Ataşesi ise, son zamanlarda zirveye varan İslamofobia hakkında Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez hocaefendinin mesajını aktardı.

Toplantının ikinci bölümünde, Dernek Başkanları, Eyalet Birliği Başkanı’nın yönetiminde dernek hizmetleri ve yeni DİTİB Şube Tüzüğü hakkında görüş alışverişinde bulundular. Din Görevlileri ise Din Hizmetleri Ataşesi’nin yönettiği toplantıda cami ve din hizmetlerini gözden geçirdiler.

DİTİB Recklinghausen Merkez Camii Din Görevlisi Yusuf Dikmen hocaefendi toplantı hakkında: “Hacdan yeni gelen hoca arkadaşlarla görüşme ve göreve yeni başlayan Din Görevlileri ile tanışma imkanı bulduk, toplantımız çok verimli geçti” şeklinde görüş bildirdi.

DİTİB Recklinghausen Merkez Camii Dernek Başkan Yardımcısı Muharrem Dağlıoğlu: “Bu kadar hizmet erini birarada görmek beni mutlu etti, gelecek nesillerimize emanet edeceğimiz camilerin sahipsiz olmadığını bu toplantı ile bir kez daha ifade etmiş olduk” diye sözlerini tamamladı.

DİTİB Recklinghausen Merkez Camii Dernek Başkanı Sinan Özen yaptığı açıklamada: “Dernek Başkanlığımın döneminde son kez katılmış olduğum bu toplantıda içimden yaptığım duayı sizlerle paylaşmak isterim. Rabbim, bizleri gurbet elde, daha verimli, daha ferasetli, zamanı daha iyi yönetebileceğimiz, vizyon yüklü hizmetlerde buluştur! Camilerimizi ezansız, cemaatsiz, ruhsuz bırakma Allahım!”.

www.camimiz.com Özel Haber, 21.11.2012
haber


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: