Gönderen: camimiz.com ditib.net DİTİB Recklinghausen | 15/11/2015

Kınama: Paris Terör Saldırılarını en şiddetli biçimde kınıyoruz!

Kınama

Paris Terör Saldırılarını en şiddetli biçimde kınıyoruz!

Köln, 14.11.2014:

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB), DİTİB Eyalet Birliklerimiz ve Almanya genelindeki DİTİB Derneklerimiz, Paris’te gerçekleştirilen alçakça katliamlardan dolayı büyük üzüntü duymaktadır. Şaşkınlık ve şok içerisinde algıladığımız Paris’teki saldırıları insanlığımıza karşı yapılmış saldırılar olarak en şiddetli şekilde kınıyoruz. Kınamamız, eşit ve sınırsız olarak dünya sathında tüm terör eylemleri için geçerlidir.

Paris’in farklı mekanlarında gerçekleştirilen ve pek çok insanın hayatını kaybetmesine yol açan saldırılar, toplumlarda infial oluşturmuş ve terör havası oluşmasına sebep olmuştur. Dualarımız, saldırılarda hayatını kaybetmiş olanlarla, onların yakınlarıyla ve tüm Fransız halkıyladır.

Bu saldırılar, her terör fiili gibi ve her nerede vuku bulursa bulsun, aynı zamanda toplumumuza ve değerlerimize yapılan saldırıdır. Net olarak bunlara ve sair tüm teröristlere karşı çıkmalı ve toplum olarak onlar tarafından sindirilmeye müsade etmeyecek kadar güçlü olduğumuzu açıklamalayız. Hiçbir Müslüman, bu denli cinayet suçlarını sineye çekemez. Paris katilleri, ilahi bir iradenin icra edicileri olduklarına inanıyorlarsa yanılıyorlar. Allah onların müttefiki değildir. Hiçbir din bunu makul ve meşru saymaz.

Biz Almanya‘daki Müslümanlar, canilerin sözde Allah‘ın iradesine uygun hareket ettikleri iddialarını reddediyoruz. Ve biz Müslümanlar biliyoruz ki; eğer biz imanımızla şiddet ve nefrete karşı durursak Yaratıcımız bizimle birlikte olacaktır.

Müslüman veya gayri müslim, toplumumuzdaki tüm insanlar yekdiğerlerine karşı sevgide ve hayata duydukları hürmette birlik halindedirler; inançsal sınırlar veya kökenler ötesinde birbirleri için var olmak ve şiddete karşı durmakta karalılık içerisindedirler.

Bu çerçevede, Fransa halkının ve bu saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınlarının acısını paylaşıyor, taziyelerimizi iletiyor ve saldırılarda yaralananlara acil şifalar diliyoruz.

DİTİB Genel Merkez Yönetim Kurulu

Kaynak: http://ditib.de/detail2.php?id=1008&lang=en


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: