Gönderen: camimiz.com ditib.net DİTİB Recklinghausen | 25/11/2016

Gelecek Nesillere Armağan bir Mescid

Gelecek Nesillere Armağan bir Mescid

25.11.2016 ditib.net ve camimiz.com – Recklinghausen şehrindeki Camiler Birliği, gelecek nesillere armağan olarak hastanede bir mescid açılışına öncülük etti.

Recklinghausen şehrinde 12 bin müslümandan oluşan nüfusa hizmet etmek için oluşturulan bu birlik, cami derneklerinin istişareleriyle birlikte ortak faaliyetler yürütmektedir.

DİTİB, Milli Görüş, Ülküocak ve Süleymanlı teşkilatlarıyla birlikte ortak girişim sayesinde, şehirde hizmet veren 3 hastaneden birinde ilk defa bir mescid oluşturuldu.

Mülkiyeti ve idaresi Katolik Kiliseye ait olan Elisabeth Hastanesinde 2016 senesinin başından beri hizmet veren mescidin resmî açılış töreni gerçekleştirildi.

Hastane idaresinin Camiler Birliği ile birlikte organize ettiği programa Recklinghausen Belediye Başkanı Christoph Tesche, DİTİB Münster Eyalet Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Necati Bilgin, Cami Dernekleri yöneticileri, Din Görevlileri, siyasetçler ve kilise yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Cuma namazı ve akabindeki ikindi namazı cemaatle birlikte kılındıktan sonra, DİTİB Recklinghausen Süd Merkez Camii Din Görevlisi Mehmet Hilmi Sağlam, DİTİB Recklinghausen Suderwich Kuba Camii Din Görevlisi Vehbi Açıksöz, İslam Kültür Birliği Eyüp Sultan Camii Din Görevlisi Sebahattin Konak, Kur’an-ı Kerim tilaveti, dua ve teşekkür konuşması yaptılar.

Hastahane Müdürü Christoph Kortenjann, Belediye Başkanı Christoph Tesche, DİTİB Eyalet Birliği Yöneticisi Necati Bilgin ve Yabancılar Meclisi Başkanı Sinan Özen, Hastahanenin protestan ve katolik papazları günün anlam ve önemi hakkında birer konuşma yaptılar.

Camii Din Görevlileri yaptıkları sunumda, "Hastahaneler, hastalıklara şifa bulma yerleridir, bu mescid ise adeta hastahanenin ikinci bir ameliyathane mesabesindedir çünkü burada yapılacak olan ibadetler sayesinde gönül hastalıklarına yaradanın izniyle şifa bulunacaktır" dediler.

Program, yapılan ikramla sona erdi.


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: