Gönderen: camimiz.com ditib.net DİTİB Recklinghausen | 30/08/2017

Eğitim Ataşemizden Tavsiyeler

Sevgili Öğrenciler,

30 Ağustos 2017 Çarşamba günü KRV Eyaletinde okulların ilk zili çalıyor. Tatilin ardından kiminiz okul arkadaşlarınıza kavuşmanın heyecanını yaşarken kiminiz de yeni okula başlamanın heyecanını yaşıyorsunuz. Tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.

Gençler,

okullar sizleri hayata hazırlayan önemli kurumlardır. Öğretmenlerinizden istifade etmeye çalışınız. Dersleri yük olarak değil, sizleri başarıya taşıyacak araçlar olarak görünüz. Türkiye’den gelmiş üçüncü ve dördüncü nesil olarak mesleki ve akademik hedeflerinizi şimdiden belirleyiniz. Unutmayın ki okullardaki başarınız Almanya’ya gelen ve birçok sıkıntıyı göğüsleyen ilk nesiller için verebileceğiniz en büyük hediyedir.

Sevgili öğrenciler,

Türkçe, dünyada 250 milyondan fazla insanın konuştuğu etkili bir dildir. İş imkanları ve iyi bir gelecek açısından ilave seçeneklere sahip olmak için Türkçenizi geliştiriniz. Okullarınızda sunulan Türkçe derslerine katılınız. Türkçe kitaplar okuyunuz, Türk arkadaşlarınızla Türkçe konuşunuz.

Değerli velilerimiz,

En iyi yatırım, eğitime yapılan yatırımdır. Çocuklarımızı okul hayatında yalnız bırakmayalım. Ev ödevlerinde yardımcı olalım. Sorun yaşadığı derslerde takviye kurslara gönderelim. Okulla ve sınıf öğretmenleriyle iyi iletişim kuralım. Okulca ve sınıfça yapılan etkinliklere veliler olarak katılım sağlayalım. Veli toplantılarına mutlaka katılalım. Farkında olalım ki, nesillerimizi eğitimli, zinde ve yüksek ahlaklı olarak yetiştirdiğimiz takdirde, genç nesillerimiz öz değerleriyle yetişecek, yaşadığı topluma iyi uyum sağlayacak ve çok kültürlü olan Almanya’da Türk kültürünü ve değerlerini güzel temsil edeceklerdir.

Değerli veliler,

Ataşelik olarak başlattığımız Türkçe derslerine katılım kampanyasına siz de destek olunuz. Okullarda mevcut olan Türkçe derslerine çocuklarınızı gönderiniz. Okullarda Türkçe dersi yoksa, yasalarla güvence altına alınmış olan anadilini öğrenme hakkınızı kullanınız ve okullarda Türkçe dersi açılması için dilekçe veriniz. Türkçe dersleri hakkında Ataşeliğimizin desteğiyle Münster Valiliği’nce hazırlanıp bastırılan “Türkçe Öğreniyoruz” adlı tanıtım broşürlerine Ataşeliğimizden ve Ataşeliğimizin internet ve facebook sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Saygıdeğer vatandaşlarımız,

T.C. Münster Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği olarak soru ve sorunlarınız için her zaman yanınızda olduğumuzu hatırlatarak, tekrar 2017-2018 eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Bu vesileyle okullarda görev yapan tüm öğretmenlere ve özellikle Türkçe dersi öğretmenlerine başarılı ve verimli bir eğitim-öğretim yılı diliyorum.

Saygılarımla

Necmettin GÜLER
Eğitim Ataşesi V. Münster

Türkisches Generalkonsulat Münster
Abteilung für Schulwesen
Lotharinger Str. 25/27
48147 Münster
Website munster.meb.gov.tr
Facebook facebook.com/munster.egitim

29.08.2017 Münster

BroşürEgitimBrosurTR

BroschüreEgitimBrosurDE


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: